Strona Główna
Lifestylowo

Ranking polskich kryminałów

  • 22 września 2017
  • Dominika Masna - Wróbel
  • 0 Komentarzy
Ranking polskich kryminałów

Polski kryminał ma się dziś zadziwiająco dobrze. Żeby to sprawdzić osobiście, warto sięgnąć nie tylko po Bondę, Krajewskiego czy Mroza. W top 10 znalazłoby się jeszcze co najmniej kilka nazwisk:

Marcin Wroński z serią retro kryminałów o komisarzu Maciejewskim. To wyjątkowo różnorodny i ciekawy cykl.

Mariusz Czubaj i najbardziej stylowy z ludzi polskiego kryminału – profiler Rudolf Heinz

Gaja Grzegorzewska – przemoc, seks, łamanie społecznego tabu i pogłębiona analiza psychologiczna – to się musiało udać

Zygmunt Miłoszewski – o Szackim słyszeli chyba już wszyscy. Wypada tylko dodać, że Miłoszewski uchodzi za jednego z najlepszych stylistów w polskim kryminale

Wojciech Chmielarz – w warszawskich dekoracjach dzieje się sporo a drobiazgowo bada to i ujawnia Jakub Mortka

Katarzyna Puzyńska tworzy dla miłośników prowincji i poszukuje obyczajowych zagadek. Nazywana polską Camillą Lackberg opisuje krwawe zbrodnie dokładnie osadzając je w środowisku.

 

Ranking polskich kryminałów

Dominika Masna - Wróbel, 22 września 2017 Jestem mamą 1,5-rocznej Zosi, amatorką dobrej literatury i kaszy jaglanej. Zawodowo na rozstaju dróg – z nieplanowanej wycieczki w stronę psychiatrii wracam powoli w rejony związane ze słowem pisanym.
Dominika Masna - Wróbel

Dominika Masna - Wróbel

Jestem mamą 1,5-rocznej Zosi, amatorką dobrej literatury i kaszy jaglanej. Zawodowo na rozstaju dróg – z nieplanowanej wycieczki w stronę psychiatrii wracam powoli w rejony związane ze słowem pisanym.

O nas
Spotykamy się regularnie. Podczas jednego z babskich spotkań, padło hasło: "(...) Bo to jest tylko dla Lejdis"  Jest to zdanie wyrwane z kontekstu a czego ono dotyczyło.. No cóż nie mogę zdradzić. Co się wydarzyło na babskim, zostaje na babskim. W taki o to sposób narodziła się nazwa tego bloga.
Signature