Strona Główna
Zapytaj dietetyka

Wyzwanie na Zdrowe Odchudzanie

  • 10 listopada 2017
  • Agnieszka Boryna
  • 6 Komentarzy
Wyzwanie na Zdrowe Odchudzanie

Doskonale wiem, jak trudno jest uzyskać wymarzoną sylwetkę i co więcej, jak trudno jest ją utrzymać. Na początku jest zapał, energia i ogromna chęć zmiany. Z wypiekami na twarzy patrzymy jak waga spada. Liczymy każdy gram aż przychodzi ten moment. Waga zatrzymuje się jak zaklęta.

Co się wtedy dzieje?

Nasza motywacja w przeciwieństwie do wagi leci na łeb na szyję. Tracimy zapał, zaczyna nam się zwyczajnie nie chcieć. No bo i po co skoro efektu nie widać? Jest to naturalne bo większość z nas sukces pcha do przodu  a porażka podcina skrzydła. Media bombardują nas zdjęciami pięknych i szczupłych kobiet, sprawiających wrażenie jakby wszystko przychodziło im łatwo. Zapewniam Was, że tak nie jest. Jako odbiorcy patrzymy na efekt końcowy. A należy pamiętać, że odchudzanie to proces, który trzeba przejść. Dlatego tak ważne jest wsparcie, najlepiej ze strony bliskich osób. Jednak nie zawsze jest kolorowo. Bo wyobraź sobie sytuację, kiedy Ty na kolację jesz sałatkę ze świeżych warzyw, a Twój partner pochłania dopiero co zamówioną pizzę. Łatwo nie jest.

A gdybyś mogła mieć wsparcie?

A gdyby istniał sposób by osoba na diecie mogła uzyskać wsparcie w każdej chwili słabości?  Mogła liczyć na pomoc specjalisty, który przeprowadzi za rękę, przez niełatwy proces odchudzania? Byłoby pięknie prawda? Dlatego stworzyłam akcję Wyzwanie na Zdrowe Odchudzanie.

wsparcie w odchudzaniu

Czym jest #WnZO?

Jest to opracowany przeze mnie program zdrowego odchudzania. Nazwa nie jest przypadkowa, a każde słowo w niej zawarte ma istotne znaczenie.

Wyzwanie – Ponieważ odchudzanie, jak już pisałam powyżej, nie jest proste. Wymaga samodyscypliny, wytrwałości i wewnętrznej siły. Jest to walka z własnymi słabościami i pokusami, które czyhają na każdym kroku. Dlatego nastawienie bojowe, mile widziane ;)

Zdrowe – bo zarówno mnie jak i osoby odchudzającej się nie interesuje chwilowy spadek wagi. Uczę jak zmienić swoje nawyki żywieniowe. Co zrobić by dieta stała się nowym, zdrowym stylem życia a uzyskany efekt był trwały. Spadek wagi nie powinien być zbyt szybki, gdyż nie jest to zdrowe dla organizmu i może wywołać późniejszy efekt jo-jo. Dlatego chudniemy wolniej ale konsekwentnie. Cały proces będzie monitorowany poprzez regularnie wykonywane badania krwi. Pierwsze badanie będzie przed  rozpoczęciem programu. Na tej podstawie ocenię stan zdrowia i odpowiednio skomponuję jadłospis.

Kiedy zaczynamy?

Startujemy w listopadzie. Nie czekamy do noworocznych postanowień czy wiosennych metamorfoz. Wyzwanie podejmujemy na jesieni, w najtrudniejszym momencie w roku. Kiedy dzień jest krótki, za oknem zimno, plucha i buro. Łatwizna nie jest zabawna ale jeżeli ma to być Wyzwanie to nie liczymy na taryfę ulgową. W następnym wpisie przedstawię Wam Michalinę. Młoda mama dwójki fantastycznych pociech  i zapracowana bizneswoman. Kiedy na nią patrzę pytam samą siebie: Jak ona to robi? Dlatego ucieszyłam się kiedy powiedziała do mnie: „Aga, podejmuję wyzwanie!”. Chce jej pomóc i ze swojej strony dołożę wszelkich starań byśmy wspólnie osiągnęły sukces.

odchudzam zdrowo

Kim jestem?

Mam na imię Agnieszka i jestem dietetykiem. Od 4 lat prowadzę swoją poradnię, w której pomagam schudnąć osobom z nadwagą i otyłością, bardzo często cierpiącym również na inne choroby. Doświadczenie, jakie zdobyłam z moimi klientami, pomogło mi opracować program skutecznego odchudzania, który nazwałam Wyzwanie na Zdrowe Odchudzanie.

Dziewczyny liczymy na Wasze wsparcie! Kibicujcie Michalinie i trzymajcie kciuki za jej Wyzwanie. Słowa motywacji mile widziane!!  O to również w tym chodzi. O wsparcie osób bliskich ale też i obcych. Mogą pojawić się słabsze momenty, dlatego dodatkowa motywacja jest potrzebna.

Zaczynamy już w przyszłym tygodniu. Obserwujcie na bieżąco metamorfozę Michaliny. Na stronie Tylko dla Lejdis, będę regularnie zamieszczała wpisy opisujący poszczególne etapy walki Michaliny o piękną sylwetkę.

Lejdis bądźcie razem z nami!

 

Agnieszka Boryna, 10 listopada 2017 Ktoś kiedyś powiedział, że organizm ludzki jest jak świątynia, o którą trzeba dbać. dotyczy to również zdrowia. Nic, co raz zostało nam dane, nie jest wieczne. Naturalne podejście do zdrowia fascynowało mnie od zawsze. Prowadzę własną poradnię dietetyczną, w której udzielam praktycznych porad jak schudnąć w zdrowy i bezpieczny sposób.
  • 6
Agnieszka Boryna

Agnieszka Boryna

Ktoś kiedyś powiedział, że organizm ludzki jest jak świątynia, o którą trzeba dbać. dotyczy to również zdrowia. Nic, co raz zostało nam dane, nie jest wieczne. Naturalne podejście do zdrowia fascynowało mnie od zawsze. Prowadzę własną poradnię dietetyczną, w której udzielam praktycznych porad jak schudnąć w zdrowy i bezpieczny sposób.

#WnZO część 2
#WnZO część 1
  • Jak już powiedziała głośno i publicznie, że się podejmuje, to nie ma odwrotu! Trzymam za nią kciuki!

  • Trzymam kciuki! I na pewno będę tu szukała inspiracji <3

  • Karolina Niedziela – Kasiarz

    Jako koleżanka po fachu uważam że super pomysł i super wyzwanie. Powodzenia dla wszystkich! :)

O nas
Spotykamy się regularnie. Podczas jednego z babskich spotkań, padło hasło: "(...) Bo to jest tylko dla Lejdis"  Jest to zdanie wyrwane z kontekstu a czego ono dotyczyło.. No cóż nie mogę zdradzić. Co się wydarzyło na babskim, zostaje na babskim. W taki o to sposób narodziła się nazwa tego bloga.
Signature